לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

6 כלים בסיסיים לאפייה ביתית מוצלחת

אם תמיד אהבתם והתחברתם לעולם האפייה, כנראה שתשוקה זו רק התחזקה בימי הסגר החוזרים ונשנים בתקופת הקורונה שבה אנו נאלצים להעביר שעות רבות בבית והאפייה יכולה להיות עיסוק מהנה לבני המשפחה, וכמובן גם נשנוש טעים לאחר מכן.

בימים אלו אנחנו נחשפים עוד ועוד, בעיקר במחוזות האינסטגרם והיוטיוב, לערכות ציוד מיוחדות לאפיה כך למשל ערכות הכוללות שניים ואף שלושה מיקסרים בצבעי פסטל יפים, תנורים ענקיים וצנצנות עם סוגים שונים של כפות למריחה ולערבוב, מה שגורם לחלקנו לחוש שגם אנחנו זקוקים לכל המוצרים הללו, אבל בפועל האמת היא שאין ממש צורך בכלי מטבח מהודרים כדי לאפות באופן מוצלח וטעים בבית – אז מה בכל זאת חובה שיהיה לצדכם בכל אפייה? הנה כמה כלי בית שישדרגו את האפייה שלכם בדיוק כפי שצריך:

1. מאזניים דיגיטליים למטבח – מדידה בכוסות לא נותנת את אותן תוצאות אפייה כמו המדידה המדויקת באמצעות מאזניים. לדוגמה, ביצה יכולה לשקול בין 70-40 גרם. כל גרם ביצה תשפיע באופן משמעותי על התוצאות הסופיות. לכן, כדאי לקנות משקל דיגיטלי למטבח, שיחסית לאקססוריז אחרים בתחום הוא ממש לא יקר אבל המדידה המדויקת תבוא לביטוי בתוצאות האפייה. בנוסף, מאזניים דיגיטליים מזרזים את הכנת תערובת הבלילה. אפשר אמנם למדוד את המצרכים בחמש כוסות מדידה, אבל המאזניים מאפשרים לשקול את המצרכים ישירות לקערה, ללחוץ על כפתור האיפוס ולשקול את המצרך הבא וישר לקערה. זה גם חוסך גם שטיפה של כל כוסות המדידה.

2. קערות ערבוב מפלסטיק - יש המשתמשים בקערות קרמיקה, זכוכית פיירקס או נירוסטה, אבל רבים מעדיפים קערות פלסטיק פשוט בגלל שהערבוב במיקסר ביד כנגד דפנות קערת הפלסטיק, הוא פחות מרעיש. כעקרון אתם זקוקים לפחות ל-3 קערות ערבוב: קטנה, בינונית וגדולה. יש הממליצים על קערות ערבוב מפלסטיק OXO עם בטנת גומי בתחתית המונעת החלקה כשמערבבים, ועם חיפוי גומי על השפה העליונה, שמסייע לאחיזה טובה יותר כשמוזגים את הבלילה. קערות הערבוב מפלסטיק OXO מגיעות בסטים של 3 גדלים – בדיוק אלה שאתם צריכים.

3. נפת קמח – תמיד חשוב לנפות את המצרכים היבשים, כך תוכלו להיפטר מגושים בקמח או באבקת הקקאו. הנפה גם מונעת מפיסות מוזרות וקשות להגיע לבלילה. הסינון בנפה גם מאוורר ומערבב טוב יותר את המצרכים היבשים.

4. סכין שף גדולה – ככלל סכיני שף יכולים להיות שימושיים במיוחד לפריסה ולקיצוץ מצרכים כמו תפוחים, אגוזים, שוקולד כתוספת לעוגה. סכין שף גם מעולה לפריסת העוגה שהכנתם. שימו לב: זו לא חייבת להיות סכין שף יקרה אבל חשוב שאורכה יהיה כ-20 ס״מ. סכין גדולה או קטנה יותר תקשה על העבודה ולא תיצור את אותם שבבי שוקולד יפים.

5. מקצף ידני – ערבוב עם מקצף ידני נותן תוצאה חלקה מאוד ומונע היווצרות גושים בתערובת. שווה לקנות מקצף באיכות טובה, כדי להיות בטוחים ששום חלק בו לא יתרופף ויתנתק תוך כדי עבודה.

6. מיקסר חשמלי ידני – לא חייבים מיקסר משוכלל כדי להתחיל לאפות בבית. אפשר להסתדר מצוין עם מערבל חשמלי ידני. אם אתם רוצים משהו שלא ייפול בקלות, לא כבד מדי, ונותן לכם שליטה בהגדרות המהירות, קנו את המכשיר הזה.

תפריט ראשי