לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

5 אביזרים שכל אופה חייב במטבח

כל מי שאוהב לאפות יודע שישנם אביזרים שהוא חייב שיהיו לו במטבח כדי שיוכל להתמכר בהנאה לאהבת האפייה שלו.כלים, אביזרי מטבח, ספרים וחומרי גלם שונים שעושים את פעולת האפייה נוחה, נעימה וקלה יותר.

אז מהם 5 האביזרים שכל אופה חייב שיהיו במטבח שלו? על כך בכתבה הבאה…

משקל מטבח

אפיה היא תחום מדויק ולכן צריך למדוד במדויק את חומרי הגלם כדי שהמתכון יצליח. המשקל חוסך שימוש בכלים שונים, כי אפשר לשים הכול בקערה אחת שבה שוקלים את החומרים. התהליך הוא כזה – שוקלים חומר גלם ראשון בקערה, מאפסים את המשקל ולאחר מכן מוסיפים את חומר הגלם הבא וכך הלאה. המשקל הדיגיטלי הוא המדויק ביותר. חשוב שיהיה בקוטר כזה שאפשר יהיה גם לשים עליו קערה וגם לראות את המשקל שיופיע בצג. חשוב להקפיד שרמת הדיוק של המשקל תהיה לגרם ושניתן יהיה לשקול בו עד 5 קילו.

 כוסות מדידה

כוסות מדידה שישמשו ככלי מדידה אמינים, רצוי בסט שמכיל מידות של כוס אחת, חצי, שליש ורבע כוס.

חשוב שיהיה אפשר ליישר עליהם את חומר הגלם שמודדים עד לקצה. כוסות המדידה של OXO  הן המומלצות ביותר בשל העובדה שהן בנויות בצורת אלכסון קטן שעליו כתובות המידות, ואז כשמודדים חומר גלם ניתן לראות מלמעלה מה המידה וזה הכי נוח.  כוסות OXO מגיעות בנפחים שונים, כשהמידה הפופולרית למדידה בדרך כלל היא כוס אחת ו- 2.5 כוסות.

 מריות – לקקנים

לכל אופה חשוב שיהיו כמה מריות בגדלים ובסוגים שונים. אם משתמשים במרית כדי לקפל תערובות לעוגות או כדי להעביר קרמים מכלי לכלי ניתן להשתמש בכל סוג של מרית העיקר שתהיה גמישה מספיק כדי להוציא את כל חומר הגלם מהקערה.

אבל, אם צריך להשתמש במרית לתערובות חמות חשוב שהחומר ממנה המרית עשויה יהיה איכותי כדי שלא תימס בחום. לשם כך יש לחפש בקנייה את התווית המציינת שהמרית עמידה בטמפרטורה גבוהה (מעל ל- 200 מעלות).

 מטרפות

המטרפות משמשות לעזר רב בפעולות האפיה להכנת עוגות בחושות, לקיפול קצפות וקרמים, להכנת פנקייק לילדים או לערבובים שונים של חומרי גלם.

השכיחה ביותר היא המטרפה ממתכת. המטרפות עם הכדור באמצע  נועדו להגדלת נפח התערובת בהקצפה בעזרתו של הכדור.                  המטרפה הקטנה מיועדת לערבוב כמויות קטנות כמו ביצים לחביתה או שוקולד לקישוט עוגה.המטרפה עם הכדורים בקצה מצוינת לערבוב תערובות שיהיו חלקות וללא בועות אוויר.

מערוך

מערוך טוב הוא חובה במטבח לכל אופה. יש מערוך עץ שהוא מאד נוח לשימוש, לא כבד ולא קל מדי ובעובי אחיד לכל אורכו. מערוך נוסף הוא זה העשוי מסיליקון שגם הוא נוח לעבודה מבחינת משקלו, קל לניקוי ובגלל החומר שממנו הוא עשוי בצק לא נדבק עליו.

ההמלצה היא לבחור באחד משני המערוכים הללו ותמיד להעדיף את המערוכים הארוכים יותר ואת אלו שעוביים אחיד.

 

 

 

תפריט ראשי