לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

תכנון תפריט קינוחים לאירועים קטנים

ישנן סיבות אבולוציוניות לחשק שלנו ל-׳משהו מתוק׳, אבל מדוע הקינוח מגיע בסוף הארוחה? כמו יונקים רבים אחרים, גם בני אדם נולדים עם העדפה מולדת למאכלים שטעמם מתוק. למשל, הטעם המתוק עוזר לתינוקות להירגע ולמצוץ יותר ובכך מגדיל את צריכת המזון שלהם.

הביולוגיה מסבירה מדוע אנחנו מעדיפים מזון מתוק, אבל היא לא מסבירה למה אנחנו חושקים בקינוח מתוק דווקא בסיומה של ארוחה דשנה. יתכן שאין איזשהו מנגנון ביולוגי מאחורי התשוקה הזו למשהו מתוק אחרי האוכל, והיא רק חלק מכוחו של ההרגל. אם החשק למשהו מתוק בתום הארוחה היה צורך ביולוגי, סביר להניח שמנהג זה היה חוצה תרבויות, כמו שבכול העולם התינוקות מגיבים באותה צורה חיובית לטעם המתוק. אבל העובדה היא שיש תרבויות שבהן אין הרגל לסיים ארוחה עם מנה מתוקה. לדוגמה, באזורים שונים בהודו אין בכלל קינוחים ובצרפת, הארוחה מסתיימת לרוב במנת גבינות.

למה בכלל אנחנו נהנים מקינוח בסוף הארוחה?

הביולוגיה מסבירה מדוע אנחנו מעדיפים אוכל מתוק, אבל לא מסבירה למה אנשים חושקים בקינוח מתוק בתום ארוחה דשנה. גם אם אין תירוץ הורמונלי או מטבולי לאהבה לקינוח, והוא לא יותר מסם הרגל, אי אפשר להתעלם מהעובדה שלאורך השנים אימצנו לעצמנו את התשוקה לקינוח מתוק ורובנו מאוד נהנים ממנו, במיוחד כשהקינוח הוכן עבורנו על ידי שף פרטי מקצועי ומוכשר. אכילת קינוח לא אומרת שיש לנו בעיה עם השליטה העצמית שלנו. זה רק אומר שיש לנו תחושה טובה לגבי מה שמתחשק לנו לאכול (למשל עוגת קרמבו) ושיש לנו את מה שנדרש כדי לכבד את התשוקה הזו. אבל יש כמה סיבות נוספות בגינן רובנו נהנים מהקינוח:

א. זה עושה לנו מצב רוח טוב
ב. כמה ביסים, זה כל מה שנדרש
ג. לפעמים זה טוב לבריאות למשל, מעט שוקולד מריר מדי יום יכול לסייע להפחתת הסיכון לשבץ ולהורדת לחץ דם גבוה.

הנה כמה טיפים לתכנון תפריט הקינוחים באירוע שלכם:

1. תכנון תפריט הקינוחים – הדרך הטובה ביותר לבחור את הקינוח הנכון מתחילה בהחלטה על הקינוח עצמו. קינוח הוא המנה החשובה ביותר בארוחה, כי הוא מעניק לסועדים את המשהו המתוק והמרענן שהם מצפים לו. לכן, כאשר אתם מתכננים אירוע, התחילו קודם כל בבחירת הקינוח ורק אחר כך וודאו שהמנות האחרות יאוזנו בהתאם. איזון טוב ונכון הוא המפתח לתפריט מעולה.

2. בחירת סוג הקינוח – יש חשיבות רבה לבחירה בקינוחים שהכי מושכים אתכם מבחינה ויזואלית ובו בזמן גם מתאימים לנושא האירוע שלכם. העקביות, אשר באה לביטוי בסגנון העיצובי של האירוע ובמראה של הקינוחים שיוגשו, חשובה לא פחות מהטעם. קינוח הוא בדרך כלל פריבילגיה ולא הכרח, ולכן עצם העובדה שהקינוח נראה מתאים לאירוע שלכם, מעניק לאורחים שלכם סיבה נוספת לטעום וליהנות מהם. כמו כן, היי! כולנו אוכלים קודם כל בעיניים!

טיפ שימושי נוסף שחשוב לזכור הוא שקינוחים, למרות שהם בדרך כלל מתוקים, אינם חייבים להיות כאלה. תוכלו לשקול הגשה של פלטה עם גבינות, או לבחור צלחת קינוחים המבוססת על פירות ולא על מנות השוקולד הכבדות, שאולי תפסו את עיניכם ברגע הראשון.

3. הגשת הקינוח – בבחירת הקינוחים יהיה עליכם לקחת בחשבון גם את הדרך שבה אתם מתכננים להגיש את הקינוח במהלך האירוע.

  • הגשת הקינוח כשהאורחים מסבים לשולחן היא לרוב הדרך הסטנדרטית שבה האורחים מוזמנים לבחור מבין לפחות שני סוגי קינוחים שונים המוגשים לשולחן.
  • אלטרנטיבה להגשת הקינוחים לשולחן, היא ׳קינוחים משוטטים׳ הנישאים בידי המלצרים המסתובבים בין האורחים ומציעים להם ליטול קינוח לעצמם מהמגש.

׳קינוחים משוטטים׳ משמשים כחלופה לקינוח המוגש ליושבים סביב השולחנות והם מאפשרים לסועדים לבחור במספר סוגים של ׳קינוחים משוטטים׳ שמוגשים בסגנון canapé. כך, יוכלו האורחים לטעום מכל שלל הקינוחים המוצעים, במקום לנסות לטעום מהקינוח של מי שיושב לצדם בשולחן. הגשה שכזו פותחת גם אפשרויות למינגלינג לאחר הארוחה ובזמן הריקודים. לסיום, הקינוח הוא לעתים קרובות המנה שכולם מצפים לה, אז אל תאכזבו את הסועדים וודאו שאתם מקדישים זמן לבחור בקינוח הטוב ביותר. זה יבטיח שהאירוע שלכם ישאיר על האורחים את ׳הרושם האחרון׳ הטוב ביותר האפשרי.

תפריט ראשי