לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

קינוחים מיוחדים לכל אירוע

״אנחנו מתכננים יום הולדת 70 לסבא, כמה סוגי קינוחים נצטרך באירוע?״… ״אנחנו עורכים בת מצווה לבת, האם להכין לה עוגה גדולה, כמו עוגת כלה?״… ״אילו קינוחים יתאימו למסיבת הפרישה שאנחנו מתכננים בעבודה?״ דילמות כאלה ואחרות, הן כפי הנראה חלק מהחוויה של כל בית מאפה וקונדיטוריה.

אם גם אתם מתכננים אירוע משפחתי קטן – כמו יום הולדת, בר / בת מצווה, או חתונה אינטימית – קודם כל מומלץ בחום לערוך את האירוע באתר מפנק המציע צימרים יוקרתיים בצפון הארץ. כך תוכלו לארח את האורחים במקום מופלא, במספר סוויטות יוקרה בבית אבן עתיק בגליל היפהפה, ועדיין לא אמרנו דבר על האוכל והקינוחים. אין ספק כי חגיגה משפחתית, המכנסת יחדיו את כל הדורות, או ציון יום נישואין באינטימיות בצימר יוקרתי לזוגות (במיוחד אם הוא כולל גם יום ספא זוגי בצפון), לא יהיו מושלמים ללא ארוחה גלילית קסומה וקינוחים מופלאים המוגשים בבוסתן מופלא עם בריכת מים טבעית ועושר של צמחיה ירוקה.

המדריך למתוקים

נראה כי כל קונדיטוריה, המציעה עוגות וקינוחים לאירועים, נתקלת באותן שאלות כמעט מדי יום ביומו. שאלות הנובעות מהשאלה הנדושה: ״כמה קינוחים עליי להכין?״, והן משותפת לרוב האנשים שמתכננים אירוע. לכן, ננסה לענות על שאלה זו באמצעות מדריך לקינוחים. התשובה המהירה לשאלה האחרונה, היא: ״לא משנה מהו האירוע שלכם, ובלי קשר למספר האנשים שהזמנתם – מומלץ לתכנן מנת קינוחים אחת לאדם, עם קצת אקסטרות״. חישוב המנות הוא משהו שהקונדיטוריות מתעסקות בו על בסיס קבוע.

יש אורחים שיאכלו שתי מנות קינוחים, ויש כאלה שלא יגעו כלל בקינוחים. לכן, זה הימור די בטוח לספור מנה אחת לאדם. וכך, אם אתם מתכננים אירוע ל-30 איש, הזמינו שלושה תריסרים (כלומר 36) מנות קינוחים. ששת המנות הנוספות יספקו לכם ביטחון שאף אחד לא יישאר ללא קינוח. אבל, אל תשכחו כמה גורמים חשובים, עוגה מחליקה מהצלחת לרצפה, או קאפקייק נשמט מהיד – אז אל תשכחו לחשב גם ׳אסונות׳ שכאלה בעת ספירת הקינוחים הנדרשים. אם אתם מהססים בקשר להזמנת שלושה תריסרים או שניים, הזמינו שלושה. ואל תדאגו, הם לא ילכו לאיבוד.

  • עבור רוב האנשים שלושה עד ארבעה מיני קאפקייקס משמשים כמנת קינוחים.
  • אם תבחרו להגיש עוגיות, ההגשה הסטנדרטית לוקחת בחשבון שתי עוגיות לאדם.
  • עוגות יכולות לשנות, תלוי בגודל שלהן, 12 עד 16 אנשים.
  • רוצים להגיש פאי באירוע שלכם? עוגות פאי עשויות להציע בין שבע ל-9 מנות, תלוי איך פורסים אותן.

כשמספר האורחים המדויק לא ידוע

לעתים קרובות מאוד, ויותר בחתונות הגדולות מאשר בקטנות, אין ללקוחות הקונדיטוריה מספר מדויק של האורחים שיגיעו לאירוע. קחו לדוגמה את החתונה האינטימית שבה כל האורחים יתארחו באתר המציע צימר יוקרתי או צימר בצפון לזוגות. במקרה זה, קרוב לוודאי שכל האורחים יתייצבו ויגיעו לחתונה. למרבה המזל, השירותים הדיגיטליים המתקדמים, השולחים לכול מוזמן בקשה לאשר הגעה, מאפשרים לאמוד ביתר דיוק את מספר האורחים שישתתפו באירוע.

שיקולים נוספים שנלקחים בחשבון בעת הכנת מספר הקינוחים שיספיק לאירוע:

קינוח לאחר ארוחה – האם תהיה ארוחה באירוע? אם מדובר באירוע שמציע קינוח לאחר ארוחה גדולה, ולא באירוע שמציע אך ורק קינוחים במתכונת של קבלת פנים – האורחים לא יהיו עד כדי כך רעבים. לכן, לאירוע עם ארוחה, הזמינו מספר קינוחים שיבטיח כי כול אורח יוכל ליהנות מקינוח אחד. אבל העלו את המספר הזה אם מדובר באירוע שכולו גלידות, עוגות וקוקטייל.

קינוח ללא ארוחה – האם יהיה קינוח אחר? אם לאחר הארוחה יוגשו גם קאפקייקס וגם העוגה של סבתא, תוכלו לזייף קצת את הכלל של ״קינוח אחד לכול אדם עם תוספת קטנה״. אחרי הכול, חלק מהאורחים ירצו רק עוגה, אחרים ירצו רק קאפקייקס. אבל, אם זה אירוע לקינוחים בלבד, ואתם רוצים להציע לאורחים יותר מעוגה בלבד, מומלץ לתכנן ארבע עד שש מנות קינוח קטנות לאדם. קבלת פנים עם קינוחים בלבד (כמו למשל בפתיחת תערוכת אומנות), עשויה לכלול קייטרינג קינוחים אישיים המבטיחים אירוח אלגנטי של קינוח מוקפד עשוי מכמה שכבות ומרקמים. במקרה זה אפשר יהיה להזמין שולחן מעוצב בקונספט המותאם לאירוע שלכם, ולאפשר לאורחים ליהנות מחוויה קולינרית מלאת צבע וטוב טעם. הגשה מרשימה שתפגין את ההשקעה שלכם באירוח.

תפריט ראשי