לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

סדנת אפייה כיום גיבוש לעובדים

אין דרך נפלאה יותר להעביר את היום מאשר עם ניחוחות מתוקים ומעוררי תיאבון הנידפים להם לכל עבר. עצם הידיעה כי ביס ענוג של טעמים מתקתקים ונפלאים מצפה לנו ממה שאנו אפינו במו ידינו, רק מעשיר ומעצים את החוויה והופך את סדנת האפייה לחוויה שכולה כיף והנאה.

ניתן לגשת לסדנת אפייה לצורך השכלה פרטית וקבלת ערך מוסף, אך בשנים האחרונות יותר ויותר חברות ובתי עסק מחליטים לשבור את השגרה של ימי כיף סטנדרטיים לעובדים, ולפקוד את אחת מסדנאות האפייה. והאמת? הבחירה הזו היא מעולה ואף טעימה.

למה לבחור בגיבוש עובדים במסגרת סדנת אפייה?

עלינו לזכור תמיד את המטרה העליונה של יום גיבוש עובדים והוא יצירת קשרים חברתיים בין הצוותים, הקולגות והמנהלים. במהלך היום יום שבמשרד, איננו יכולים לטפח קשרים חברתיים כפי שוודאי היינו רוצים ולו בגלל רצף המשימות, לוח זמנים עמוס והצורך להידרש לריכוז מוחלט בעבודה.

בכל יום גיבוש אשר תבחרו, מדובר בשבירת שגרה שמסירה את המתחים והלחצים, ומשאירה אותנו עם הרבה רוגע ושלווה. עתה צריך לבחור את הדרך שבה הצוותים יחזקו את הקשרים שביניהם ויצברו חוויה מלכדת ומגבשת.

למידת מיומנויות חדשות

אחד מן המוטיבים המרכזיים של יום גיבוש לעובדי החברה הוא הקניית ערך מוסף. אז חלקנו יודעים לאפות וחלקנו פחות; מה שבטוח הוא שבסדנת אפייה מקצועית, נוכל להעביר טיפים נפלאים לעובדים שכבר מכירים את רזי האפייה, ובסיס חשוב ואיתן לאלו שמעולם לא אפו ופשוט חששו מלבצע את דריסת הרגל הראשונית.

יצירת חוויה מלמדת המעניקה מיומנויות חדשות, היא דרך נפלא לצרוב בזיכרונם של העובדים יום שכולו הנאה.

סיטואציות מבדרות לשבירת הקרח

המטבח הוא מקום שמועד לפורענות ובמיוחד כאשר איננו מיומנים באפייה ובישול. ביצירת סיטואציות מבדרות שגם מציבות את המנהלים הרציניים ביותר בבדיחות הדעת, הרי שאתם יוצרים שבירת שגרה נפלאה ועל אחת כמה וכמה גם שבירת קרח בין המנהלים הבכירים לצוותי העובדים.

זוהי דרך מצוינת ליצור קשר בלתי תלוי וישיר בין העובדים הזוטרים לבין המנהלים הבכירים.

תחרותיות לזיהוי עובדים בולטים

אחת מן המטרות הפחות מדוברות של ימי גיבוש עובדים היא זיהוי עובדים שמחזיקים בתכונות חשובות ומועילות למקום העבודה. מן הסיבה הזו, רבים ימי הכיף כוללים תחרויות וחלוקה בין קבוצות אשר מציבה את המנהיגים והמובילים בצורה הרבה יותר ברורה.

בסדנת אפייה ניתן לערוך תחרות קטנה בין צוותי העובדים בדומה לתכניות הריאליטי השונות שעוסקות בבישולים. זוהי דרך מעולה לראות את תכונותיהם של העובדים, להבין מי הם המובילים וכך גם לקבל החלטות הרבה אחרי שיום הכיף נגמר.

לכן, בפעם הבאה שאתם שוקלים לקחת את עובדיכם ליום שכולו כיף וגיבוש, סדנת אפייה בהחלט יכולה לענות על הציפיות ולספק שלל קינוחים והפתעות טעימות.

תפריט ראשי