לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

מכשיר לבדיקת משקל – כמה זה חשוב באפייה?

בעל/ת עסק בתחום האפייה? אל תרשו לעצמכם לאפות ללא מכשיר לבדיקת משקל – על החשיבות הגדולה של מכשיר לבדיקת משקל בתחום האפייה בסיקור המיוחד הבא. 

נדמה כי תחום האפייה מעולם לא ידע זמנים טובים יותר כאשר שלל תכניות הבישול בטלוויזיה גרמו לאנשים רבים לפתוח עסקים בתחום האפייה, והלקוחות מצביעים ברגליים וצובאים על החנויות. זוהי הסיבה שהביקוש למוצרי אפייה מוכנים (לחמים, קינוחים, עוגות וכו') מרקיע שחקים והייצור ההמוני התפתח בצורה ניכרת. כבעלי עסק בתחום האפייה בוודאי כבר הבנתם כי חלק בלתי נפרד מתהליכי הייצור שלכם הוא בקרת איכות קפדנית, שבלעדיה לא ניתן לעמוד בתחרות הרבה של התחום. שקילה מדויקת של המוצרים שמשתחררים מפס הייצור שלכם היא חלק מאותה בקרה, ועל כן מכשיר לבדיקת משקל הוא דבר שלא ניתן לוותר על שירותיו. במה יעזור לכם מכשיר שכזה ואלו סוגי מכשירים קיימים? להלן התשובות:

כיצד מכשיר לבדיקת משקל יעזור לעסק שלכם?

כאמור, על מנת להצליח לעמוד בתחרות העסקית הרבה הקיימת בתחום האפייה, חשוב כי שלב בקרת האיכות שלכם יבוצע על הצד הטוב ביותר. בהנחה שהשכלתם לרכוש מכונות איכותיות שיהוו את קו הייצור שלכם ויאפשרו ייצור המוני, אתם חייבים לוודא כי הן אכן פועלות בצורה מדויקת לאורך כל שלבי הייצור. באמצעות בודק שקילה איכותי תוכלו לבצע ווידוא שכזה והדבר חשוב מבחינת כמה היבטים מרכזיים:

א. זיהוי תקלות בתהליך הייצור - במידה ומשקל המוצרים שיוצאים מהמכונות גבוה או נמוך מדי בהשוואה לערך הסטנדרט, הרי שהדבר עשוי להצביע על ליקוי בתהליך הייצור, כגון הוספת כמות גדולה מדי של חומרים, אפייה לא שלמה וכו'. כמקצועני אפייה אתם בוודאי מבינים עד כמה לטעות הכי קטנה מבחינת כמויות יש משמעות מבחינת המרקם והטעם.

ב. עמידה בחוזה הצרכני - בבואכם להתקשר עם משווקים וספקים למיניהם, שיטת התמחור שתוצע לכם היא בדרך כלל על פי משקל המוצר. במידה ויתברר כי המשקל של כל מוצר שסופק הוא שונה ממה שהוצהר, הרי שהדבר עשוי להסתיים בנטישת משווקים וספקים וחשיפה גדולה לתביעות משפטיות למיניהן. גם ללקוחות עצמם חשוב בדרך כלל עניין המשקל שמצוין על אריזה של מוצר מסוים, בין אם משיקולי מחיר ובין אם משיקולי שמירה על המשקל.

איזה מכשיר מתאים לכם בדיוק?

בבואכם לרכוש מכשיר לבדיקת משקל תגלו כי קיימים מספר סוגי מכשירים שנבדלים אלו מאלו ע"פ המאפיינים הבאים:

1. עבודה בתנועה לעומת מכשיר נייח – מכשירים נייחים מחייבים שהשקילה תתבצע כאשר המוצר מונח עליהם ללא תנועה ולכן מתאימים לקווי יצור שאינם גדולים (למשל, מוצרי פרימיום). מכשירים אחרים שוקלים את המוצרים תוך כדי תנועה על גבי רצועה ולכן מתאימים לכמויות גדולות.

2. קצב ביצוע השקילות – ערך המציין את מספר השקילות שהמכשיר מסוגל לבצע במשך דקה.

3. יכולת שקילה – ניתן למצוא מכשירים עם רגישות של החל מ- 3 גרמים ועד יכולת לבצע שקילה מקסימלית של 60 ק"ג.

4. יכולות נוספות – ישנם מכשירים שמלבד שקילה אף מסוגלים לארוז את המוצר ולהדביק עליו תוויות רלוונטיות.

על מנת שמכשיר בדיקת המשקל שתרכשו אכן יספק את התוצאות שאתם מחפשים, הקפידו לבצע את הרכישה אך ורק אצל ספק גדול ורציני שמייבא מותגי איכות מדויקים. ספק שכזה אף ידאג להעניק לכם שירות מהיר בכל תקלה שתצוץ, כך שתהליך הייצור שלכם לא יפגע בשום צורה שהיא.

תפריט ראשי