לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

סדנת אפייה באירוע שלכם

בחיים של כולנו קורים לפעמים רגעים קסומים שנשארים איתנו לשנים ארוכות. אירועים משמחים כמו יום החתונה שלנו או של אחד מילדינו, לידה של תינוק חדש וצירופו למשפחה, קידום בעבודה שחיכינו לו זמן רב ואפילו סיום של קורס או מסלול ארוך. אירועים משמחים כאלה המופקים בצורה איכותית עושים לחיים שלנו הרגשה של טעם טוב. אירוע מוצלח שנזכר להרבה זמן מתאפיין כמעט תמיד באוכל טעים. אוכל ואירועים הולכים יד ביד בסנכרון מושלם. האדם צורך אוכל בממוצע שלוש פעמים ביום, זהו צורך בסיסי. הגשה של אוכל איכותי באירוע שלנו מבטיחה שהאורחים והחוגגים יישארו במצב הרוח הנכון. אוכל שנבחר בקפידה מעיד על סגנון האישיות של בעל האירוע ולכן חשוב ביותר להקפיד בבחירה.

 

אירוע מתוכנן נכון מכיל בתוכו, מלבד האוכל שהוא האלמנט החשוב היותר, גם כמה אלמנטים נוספים. השני בחשיבותו הוא כמובן הלוקיישן. למיקום האירוע משקל מכריע באיכותו. לוקיישן שמאורגן בקפידה מוכן להכיל את החוגגים והמבלים ולהעניק להם זמן איכות ושבירת שגרה. להכנת הלוקיישן מרגש מוסיפים בדרך כלל תפאורה מעניינת שתמשוך את העין. עיצוב בלונים מתאים ביותר כתפאורה לסוג נרחב מאוד של אירועים. בלונים עושים שמח וגורמים תמיד לחיוכים. עיצוב בלונים יכול להיות כחלק מהקישוט או כמוטיב עיקרי. שילוב תאורה מעוצבת יעניק ללוקיישן מראה חלק ומושלם.

מבשלים מאכלים ביחד עם השף המומחה

סדנת אפייה היא בעצם הפעלה בידי קונדיטור מומחה המלמד הכנה של קינוחים מסוגים שונים ביחד עם משתתפי הסדנה. בסדנת אפיה המשתתפים מכינים בעצמם את הקינוחים תוך כדי. סדנת אפייה באירוע שלכם יכולה להיות הפתעה מרעננת מאוד. אם ניקח דוגמא כמו ברית או בריתה שבה אבות ואמהות מגיעים לחגוג את הולדת הבן או הבת החדשים. ההורים יכולים להתפנק בסדנת אפייה ובישול שתעניק להם ערך מוסף בשונה ממסיבת מתנות פשוטה. אירוע נוסף שמתאים מאוד לסדנת כזו הוא אירוע חברה. לא משנה איזה סוג של עסק אתם מפעילים, מלבד עסק של אוכל כמובן, שבירת השגרה שבאירוע חברה בשילוב עם סדנת אוכל יעניק לעובדים הרגשת משפחה ואף יעניק להם כלים לשימוש אישי במטבח הפרטי בבית שלהם.

 

עוגות וקינוחים מתוקים עושים חיוכים מקסימים

סדנת אפייה וקינוחים היא מושלמת לאירועים. בעוד שלסדנת בישול צריך להיערך בצורה מסיבית יותר, סדנת אפייה יכולה להיות הרבה יותר אינטימית ומדויקת. קינוחים מפנקים, עוגות מתוקות ומגוון של מאפים בציפויי שוקולד הם חלק מהמאפים שלומדים איך להכין בסדנת אפייה. קיימים שני אופנים בהם יכולה להתקיים סדנת אפייה. האופן הראשון הוא השתתפות פסיבית בה המשתתפים רק מביטים על הקונדיטור והוא מכין את המאכלים. הסוג השני של סדנת אפייה היא כמובן סדנה בהשתתפות אקטיבית שבה המשתתפים מכינים את הקינוח גם כן.

מאמר זה נכתב בשיתוף פעולה עם חברת בלו בלון https://blue-balloon.co.il/

תפריט ראשי