לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

כך תפתיעו את המשפחה עם כל המטעמים שהכנתם

מתחשק לכם להפתיע את המשפחה או החברים בארוחה מיוחדת עם כל המטעמים והמאפים שהכנתם? כך תיערכו ותפיקו את המאורע בהתאם.

אוכל טוב, משפחה חמה, שיחה קולחת – ארוחת ערב מיוחדת היא בסופו של דבר שילוב בין המרכיבים שכל אחד מהמשתתפים יביא אתו לשולחן. כדי לסייע לכם להפיק ארוחה יוצאת דופן כפי שתמיד חלמתם עם כל המטעמים שהכנתם מבעוד מעוד, ריכזנו עבורכם כמה טיפים בסיסיים בדרך להצלחה. תכנון מדויק מראש יהפוך את הפקת הארוחה להרבה יותר קלה לביצוע. עריכת רשימות מדויקות, והקצבת זמן רב לכל משימה תמזער את "הבלגן" בהתמודדות עם תקלות בלתי נמנעות אם הן יתעוררו. אז מאיפה מתחילים?

א. שבועיים לפני: צרו את רשימת האורחים וודאו שיש לכם מספיק מנות להגיש לכולם. חשבו על האווירה והמראה האסתטי שתרצו ליצור. בדקו מה תצטרכו לתפאורה ורשמו זאת לפניכם. אם תזדקקו לכיסאות, לשולחנות או לכלי אוכל, צרו קשר עם מספר חברות או גורמים המציעים שירותי השכרת ציוד לאירועים קטנים, הציגו להם את הצרכים המדויקים שלהם וקבלו הצעות מחיר בהתאם.

ב. שבוע לפני: רשמו לפניכם את מגבלות התזונה שמציבים חלק מהאורחים שלכם. תכננו את התפריט שלכם, תוך התחשבות במרכיבים העונתיים, ובמנות שניתן להכין יום לפני ארוחת הערב המיוחדת.

ג. יומיים לפני: בחרו את כל המרכיבים לארוחת הערב המיוחדת. קנו יין טוב ואת כל המשקאות האחרים שתרצו להגיש (וודאו גם שיש לכם חולץ פקקים תקין וטוב!). מלאו את מגשי הקרח שלכם וקנו קרח נוסף אם אתם רוצים להכין קוקטייל. בחרו את המוסיקה שתרצו להשמיע. קבעו סופית עם החברה להשכרת הציוד הנדרש שסגרתם מולה את המועד המדויק בו יגיע הציוד לביתכם.

 ד. יום לפני: הכינו כמה שיותר ממנות האוכל, כולל קינוחים. נקו את הבית, במיוחד את האזורים בהם יסתובבו בני המשפחה (פינת האוכל, הסלון וחדר הרחצה), וודאו שהאשפה והמדיח יהיו ריקים למחרת. קנו פרחים או הוסיפו כמה נגיעות טבעיות אחרות, ושימו אותם באגרטלים.

היום הגדול הגיע – מה נשאר לעשות?

  • עשו מה שעושים השפים המקצועיים והכינו mise en place, כלומר דאגו לכך שכל המרכיבים מדודים, חתוכים, מקולפים וכו׳, לפני שאתם מתחילים במלאכת הבישול והאפייה. הכינו את הרטבים והקישוטים שתזדקקו להם כדי לסיים את מנות האוכל באזור הדלפק, עם קרש חיתוך וסכינים טובות. סדרו קו של קערות קטנות ומלאו אותן בכול המרכיבים שתזדקקו להם כדי לבשל או לאפות.
  • סדרו את השולחן ואת הקישוטים. סדרו את המפה, הכוסות, הצלחות, הסכו״ם, הפרחים והנרות – בשלב זה הכול צריך להיות מונח במקומו.

ושעתיים לפני…

  1. סדרו על השיש את כלי האוכל שבישלתם כבר, ושילפו את כל הסירים שתזדקקו להכין בהם דברים.
  2. סדרו פינת שתייה וחטיפים לאורחים שיגיעו עם יין, אפריטיף ומשהו קטן לנגוס בו.
  3. הניחו על השולחן בקבוקים או כדי מים.
  4. לכו להתארגן לקראת ארוחת ערב מיוחדת – להתקלח, להתלבש, להתאפר.
  5. הדליקו נרות והפעילו את המוסיקה.
  6. שתו כוס יין וקחו לעצמכם רגע כדי שתהיו רגועים כשהאורחים מתחילים להגיע אליכם.

בהצלחה!

תפריט ראשי