לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

כל המרכיבים שתצטרכו כדי לייצר תוצרי אפייה מעולים!

בואו נודה על האמת, לפעמים כיף לנו להכין תבשילים שלא צריך להקפיד על המתכון שלהם בדיוק אחד לאחד, אחרי הכל מי צריך מתכון לפסטה פשוטה סתם כך באמצע השבוע? עוף בתנור אנחנו עושים בקלי קלות.

אין מה להגיד, אנחנו אלופי סגנון המטבח האינטואיטיבי, מה שאומר: ׳הוסיפו קצת מזה וקצת מזה׳, כנראה בגלל שסגנון זה מקל על החיים שלנו ועל ארוחות הערב שאנחנו צריכים להכין. אבל כשמדובר באפייה, אנחנו חייבים לשחק לפי הכללים – אפייה היא סוג של מדע הדורש דיוק ולעתים קרובות לא מאפשר לנו כמעט חירות יצירתית. הוראות כמו הגדרת הטיימר, שקילת הקמח ושימוש בביצים בטמפרטורת החדר, הן באמת חשובות להצלחת התוצר הסופי. בשל כך, ריכזנו עבורכם מספר טיפים מרכזיים שיעזרו לכם לייצר תוצרי אפייה מעולים:

1. השתמשו במרכיבים בטמפרטורת החדר – מתכונים רבים דורשים חמאה, ביצים וחלב בטמפרטורת החדר. זה טיפ שלא צריך להתעלם ממנו, אם ניסיתם פעם לנעוץ בלנדר בגוש חמאה קר וקשה, אתם יודעים למה נוהגים להגיד: ״אם אתם הולכים לאפות, אתם צריכים לתכנן מראש או להיות סבלניים״. באותה מידה חשוב גם להוסיף דברים חמים לדברים חמים; ודברים קרים לדברים קרים. אם אתם שופכים שמנת חמה על שוקולד קריר, שומן הקקאו עלול להיפרד ולהפוך את הרוטב לשמנוני ולא מושך.

2. השקיעו בכלי אפייה איכותיים – כן, אתם יכולים לאפות בהצלחה גם בתנור הקיים שיש לכם בבית ולא תמיד נדרש לרוץ לרכוש תנור אפייה משולב חדש ונוצץ, אבל כשמדובר בכלים ממש ישנים באיכות נמוכה, קשה להמר שאכן תצליחו במלאכת האפייה שלכם על הצד הטוב ביותר. כך למשל, מחבתות או מגשים דקיקים לא יוליכו חום ביעילות, מה שעלול לגרום לאפייה לא יעילה של העוגה, הפשטידה או המאפים שלכם. בנוסף, כשאתם מצטיידים בשאר מוצרי אפייה כמו קערות ערבוב, המומחים בתחום ממליצים להתעקש על אלה שעשויות מזכוכית או מתכת ולא מפלסטיק.

3. מאזניים לשקילת המרכיבים – מאזניים דיגיטליים פירושם מניעת טעויות פוטנציאליות, כי מאזניים אלה מאפשרים לכם לוודא שהמידות שלכם מדויקות. משקל דיגיטלי מבטל את כל הניחושים לגבי מדידת הכוס, כמו גם את הצורך לשטוף מלא כוסות מדידה…

4. להיפטר מהמרכיבים הישניםאתם רוצים לאפות ׳לחם בננה׳. המתכון דורש סודה לשתייה. יש לכם סודה לשתייה. נהדר, נכון? יש רק בעיה אחת, השקית נמצאת על המדף כבר כמה שנים. מה עושים? זורקים וקונים שקית חדשה. לרוב המרכיבים המשמשים לאפייה כמו סודה לשתייה, אבקת אפייה, שמרים וקמח, יש חיי מדף קצרים יחסית, כך שאם אתם לא מדליקים את התנור לעתים קרובות, עדיף לרכוש את המוצרים האלה בכמויות קטנות, ולא להשאיר אותם תקועים לאורך זמן במזווה.

טיפים קצרצרים נוספים:

  • כדי לבדוק את טריות אבקת האפייה, שפכו מים רותחים על כמות קטנה – אם הם מבעבעים אבקת האפייה עדיין טרייה.
  • הקמח אמור להפיץ ריח טרי ולהרגיש קליל ולא גושי.
  • שמרים טריים המומסים במים חמים, יבעבעו וייעטפו בקצף לאחר מספר דקות.
תפריט ראשי