לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

איך קונדיטורים מצליחים לחסוך אלפי שקלים?

לא פשוט להיות בעל עסק במדינת ישראל. התחרות העזה, העדר הטבות מהמדינה ומחירים גבוהים לספקים, הם בין המכשולים העומדים בפני בעלי עסקים ישראליים. כל האתגרים הללו נעשים קשים יותר פי כמה וכמה כאשר מדובר בתחום ההסעדה. בין אם מדובר בבית קפה, מסעדה או מאפייה, קשה להחזיק עסק רווחי למכירת מזון בישראל. אז אם אי פעם תהיתם כיצד קונדיטוריות רבות ברחבי הארץ מצליחות לחסוך אלפי שקלים, הנה מספר טיפים. 

מגייסים עובדים איכותיים

אחת מן הבעיות המרכזיות של בעלי עסקים בתחום ההסעדה בכלל ובתחום הקונדיטוריה בפרט, היא ניהול כוח האדם אשר עובד במסעדה. לא פשוט להכשיר כל עובד בכל תחום, אך קשה במיוחד להכשיר עובד קונדיטוריה. לכן, כאשר מגייסים אדם לא נכון והוא עוזב אחרי מספר מועט של חודשים, מדובר בעיכוב משמעותי ובזבוז כסף מיותר של אלפי שקלים שנכללו בהכשרת העובד. לפיכך, כאשר אתם ניגשים לשכור עובדים עבור הקונדיטוריה שלכם, קחו את הזמן וודאו מעבר לכל ספק, שאכן מדובר בעובדים איכותיים וחרוצים. 

 

קונים בסיטונאות

עוד אתגר שעומד בפני כל בעלי העסקים הוא המחירים הגבוהים שדורשים ספקים שונים לסחורות שצריך עבור בית העסק. גם בעולם הקונדיטוריה מדובר בבעיה לא פשוטה, מכיוון שעל מנת לייצר קינוחים ומאפים איכותיים, טעימים ויפים, יש צורך בחומרי גלם איכותיים ויקרים. לכן, אחד הטיפים החשובים ביותר בעת קניית סחורות הוא קנייה אצל חנות סיטונאות. קונדיטורים קונים ממתקים בסיטונאות ועוד שלל מצרכים אחרים וכך חוסכים כסף רב. מעבר לכך, רבים אף דואגים לשירות של ממתקים בסיטונאות משלוחים, אשר מביא את הסחורה המוזלת עד לדלת הקונדיטוריה. במידה ואתם עומדים בפני פתיחה של קונדיטוריה, כדאי לחפש באזורכם חנות ממתקים בסיטונאות, על מנת לחסוך סכומים משמעותיים בתשלום לספקים. 

 

לוקחים עבודה על עצמם

מכיוון שפתיחת קונדיטוריה היא משימה קשה, על אחת כמה וכמה במדינת ישראל, חשוב לא להיכנס לתחום עם ציפיות מוגזמות. נורא קשה לפתוח קונדיטוריה ועוד יותר קשה לדאוג שהיא תישאר רווחית. על מנת להגיע למצב שבו הקונדיטוריה שלכם רווחית, זה ידרוש השקעה של שעות רבות של עבודה מפרכת. מדובר בעבודה מתישה, מייאשת ולא פשוטה אשר נדרשת כדי להקים ולתפעל קונדיטוריה מצליחה. עבור אלו שיחשבו שאולי תיאור זה הוא דרמטי מדי, גשו לקונדיטור או לבעל בית הקפה או המסעדה הקרוב לביתכם ושאלו אותו כמה קשה הוא עובד וכמה לילות חסרי שינה הוא משקיע בעסק. תיאור הקשיים לא נועד למנוע מכם להיכנס לתחום, אלא לא להגיע עם ציפייה לסיים כל יום עבודה בחמש אחר הצהריים ועדיין להצליח להקים קונדיטוריה מצליחה. 

רוכשים ציוד איכותי

מכיוון שלהצליח להקים קונדיטוריה מצליחה, או כל עסק אחר, דורש עבודה קשה וסכומי כסף רבים, אנשים רבים מנסים לחסוך כאשר הם רוכשים ציוד לבית העסק. אך חשוב לשים לב, במיוחד בעסקים שמוכרים מזון, שניסיון לחסוך יתר על המידה יבוא אתכם לקנות ציוד לא איכותי אשר ייהרס במהרה וייאלץ אתכם להחליף אותו. לכן, כדאי מלכתחילה לרכוש ציוד בישול איכותי ועמיד, על מנת למנוע תחלופה רבה של ציוד, מה שרק יעלה יותר בטווח הארוך,

 

סיכום

במידה ואתם עומדים לפתוח קונדיטוריה, אל תשכחו לרכוש ממתקים בסיטונאות. מצאו באזורכם את חנות ממתקים בסיטונאות האידיאלית עבורכם, צרו קשר טוב עם הבעלים ותראו איך אתם חוסכים אלפי שקלים לעומת המתחרים. בנוסף, השקיעו ברכישת ציוד בישול איכותי ועמיד שישמש אתכם שנים קדימה. 

תפריט ראשי