לפרטים ולהזמנות:
חפשו אותנו ב-
צור עימנו קשר

איך לבחור תנור אפיה? הדגשים חשובים

בחירה בתנור אפיה בייתי שיתאים בדיוק לצרכים ולשימושים הביתיים שלכם אינו מהלך פשוט בהכרח לפחות עד אשר תבינו בצורה ברורה אילו תכונות עליכם לחפש בדגם האידיאלי עבורכם. אז מהיכן מתחילים? ריכזנו עבורכם את המידע החשוב בנושא במאמר הבא.

תחום הבישול והאפייה העשיר והססגוני למדי של ימנו, שזוכה לחשיפה גדולה במיוחד בעולם הטלוויזיה והרשתות החברתיות, השפיע בין היתר גם על מספר תכונות שמציעות בשנים האחרונות החברות השונות והמובילות המייצרות תנורי אפייה. ארבע תכונות בסיסיות בולטות שכאלו יכולות לסייע לכם בקבלת ההחלטה איך לבחור תנור אפיה שיתאים בדיוק לצרכים שלכם, אז שימו לב:

1. טיימר משוכלל לכיבוי עצמי והשהיית ההתחלה – הטיימר הזה הוא פשוט נהדר. אם קרה לכם שהפעלתם את הטיימר בתנור ואחר כך ניקיתם עם השואב או הדלקתם טלוויזיה ופספסתם את זמזום הטיימר והעוגה נשרפה, תוכלו להעריך את התכונה של התנור שמכבה את עצמו ברגע שהסתיים זמן האפייה. בנוסף לכיבוי העצמי, הטיימר מציע גם התחלה מושהית. למה זה טוב? למשל, אתם רוצים להתקלח ומעדיפים שהתנור יתחיל לעבוד רק לאחר שתסיימו להתקלח ולא כרגע, הטיימר מאפשר לדחות את תחילת הפעלת התנור באופן אוטומטי לשעה נוחה יותר.

2. דלת זכוכית – היכולת לראות את הפשטידה או העוגה בתוך התנור מבלי לפתוח את הדלת, נשמעת כמו משהו שולי, אבל זה דבר עצום. כשתשתמשו בתנור אפיה עם דלת זכוכית, תחסכו בהוצאות האנרגיה, כי כשלא תפתחו את הדלת כדי להציץ, לא תאפשרו לאוויר החם לברוח מחלל התנור. בואו נודה על האמת, כולנו מציצים יותר ממה שצריך. האפשרות להתבונן, לראות ולהעריך את מצב העוגה התופחת או הפיצה עם הגבינה המבעבעת, אינה רעיון רע כשכול מה שצריך זה להתבונן מבעד לדלת הזכוכית. דלת זו מונעת את ההערכה המוטעית שקרום פאי התפוחים השחור הוא בעצם חום-זהבהב. אם גם לתנור הישן שלכם הייתה דלת זכוכית, בטח התקשיתם לנקות אותה. היום, טכנולוגיית ייצור הזכוכית מונעת הצטברות של לכלוך ומבטיחות דלת זכוכית שקופה ונקייה. גם החומרים החדשים לניקוי הזכוכית בתנורים מהדור החדש, עושים עבודה טובה יותר ומונעים הצטברות שומן ולכלוך קשים להסרה.

3. "מצב שבת" – כאשר התנור כולל גם מצב שבת תוכלו לחמם מזון למשך זמן ממושך. תכונה זו דומה למתקן החימום עם הנורות האדומות שרואים במסעדות, ועליו מונח המזון עד שיוגש חם לסועדים. כשאתם מכינים ארוחת ערב וצריכים לחכות עד שכולם יגיעו הביתה, תכונה נהדרת זו חוסכת הרבה טרדות ובעיקר מונעת הגשת אוכל חם אך מיובש.

4. הולכת חום (Convection) - בטח כבר שמעתם על חימום convection: במקום להשתמש בקרני חום כמו בתנור הקונבנציונלי, ה- convection מפעיל מאוורר שגורם להפצת חום מהירה ואחידה יותר. זה חוסך זמן והוצאות על אנרגיה. אמנם תכונה זו אינה חדשה, אבל ראוי להזכיר אותה כי היא יכולה לעזור למקרים בהם אתם מגלים שהמדף בתנור לא מותאם כהלכה ורוב החום בורח. עם תכונת ה-convection החום מפוזר באופן שווה בכול התנור, כך שדרך הצבת המדף היא לא באמת בעיה.

תפריט ראשי